مشق عشق دانش‌آموزان در موکب‌های حسینی
remove_red_eye 213
favorite_border 0
share

مشق عشق دانش‌آموزان در موکب‌های حسینی

مشق عشق دانش‌آموزان در موکب‌های حسینی

مشق عشق دانش‌آموزان در موکب‌های حسینی

خدمت به زائران امام حسین(ع)، حال و هوای خوبی دارد، در هر مسؤولیت و لباسی که باشیم در مسیر اربعین، حرف اول را خدمت به زائران می‌زند.

در خیابان‌های کوچک، روستاها و جاده‌های بین‌شهری موکب‌ها دیده می‌شوند، برخی موکب‌های خود را از دهه اول محرم برپا کرده‌اند و بعضی‌ها هم موکب هایشان را در این روزها به مرزها انتقال داده‌اند؛ اما حال و هوای برخی از این موکب‌ها صفای بیشتری دارد، خصوصا آن‌ها که به وسیله نوجوانان دلداده امام حسین(ع)، تدارک دیده‌ شده‌اند.

موکب‌های دانش‌آموزی از همان مواکبی است که شور و هیجان خدمت‌رسانی به زائران حسینی در آن‌ها موج می‌زند؛ نوجوانانی که کیلومترها راه را از تهران پشت سر گذاشته‌اند تا چندین روز دور از خانواده در موکب‌های حسینی، مشق عشق بنویسند.

چند کیلومتر خارج از شهر کرمانشاه به سمت ایلام، در گوشه‌ای دنج از جاده، چادرهایشان را برپا کرده‌اند، یکی مشغول پذیرایی از مهمانان است و دیگری درحال طبخ غذا؛ شاید اولین چیزی که در این موکب توجه هر زائری را به خود جلب می‌کند سن و سال موکب داران است، خیلی جوان‌ یا بهتر بگویم نوجوان.

*توزیع ۳ هزار پرس غذا در موکب دانش‌آموزی

برای اطلاع از نحوه خدمت‌رسانی این موکب دانش‌آموزی که به نام موکب شهدای مدافع حرم با تعدادی از مربیان و دانش‌‌آموزان به گفت‌وگو نشستیم؛ سعید کشاورزی یکی از مسؤولان موکب دانش‌آموزی برایمان از فعالیت‌هایشان طی این چند روز می‌گوید: موکب با کمک دانش‌آموزان دبیرستان سراج و دانش‌آموزان عشایر همین منطقه راه‌اندازی شده است.

 

 

 

ارسال دیدگاه

message
email
person