زورخانه‌ای که تعطیل شد، گودی که پُر می‌شود
remove_red_eye 197
favorite_border 0
share

زورخانه‌ای که تعطیل شد، گودی که پُر می‌شود

زورخانه‌ای که تعطیل شد، گودی که پُر می‌شود

زورخانه‌ای که تعطیل شد، گودی که پُر می‌شود

ورزش در بدنه نهادها و موسسات دولتی یکی از برنامه‌های مفید و قدیمی است که از دیرباز مرسوم بوده و در ردیف ورزش همگانی طبقه‌بندی می‌شود.

حوزه‌ای که یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان است که در راستای منویات مقام معظم رهبری و اهداف عالیه نظام قرار دارد و از همین رو تقریبا همه نهادها و موسسات دولتی می‌کوشند در اجرایی کردن این برنامه، با مهیا کردن زمینه و بسترسازی کارکنان خود را به ورزش بیشتر و بیشتر ترغیب کنند.

در میان تمام رشته‌های ورزشی، ورزش زورخانه‌ای جایگاه ویژه‌ای دارد. رشته‌ای بومی که ریشه در فرهنگ اسلامی ایران داشته و در کنار تن آرایی و سلامت جسم و جان، به سجایای اخلاقی و فرهنگ فتوت و جوانمردی نیز توجه ویژه‌ای دارد و با آموزه‌های دینی و فرهنگی گره خورده از همین رو ورزشی ویژه و خاص به شمار می رود و همواره مسئولین و در راس آنها مقام معظم رهبری به آن تاکید ویژه‌ای داشته اند.
این ویژگی‌ها سبب شده تا بسیاری از نهادها و موسسات دولتی در کنار ورزش‌های روتین مثل شنا، بدنسازی، فوتبال، ورزش‌های رزمی و… به ورزش زورخانه‌ای نیز نگاه ویژه‌ای داشته باشند و با احداث گود زورخانه کارمندان خود را به این ورزش متعالی ترغیب کنند.

بانک مرکزی یکی از نهادهای دولتی بود که در این سالها با احداث یک زروخانه در راستای بسط و گسترش این ورزش فرهنگی اهتمام داشت و همین امر با استقبال خوب کارمندان و اهالی ورزش زورخانه‌ای همراه شد.

اما در یک اقدام عجیب و غیرمنتظره ظاهرا قرار است چراغ زورخانه بانک مرکزی با یک بهانه عجیب برای همیشه خاموش شود.

زورخانه بانک مرکزی که در دوره سیف مدیر سابق بانک مرکزی ساخته شده بود و کارمندان و مدیران بانک با استقبال از آن در طول هفته در این زورخانه به ورزش می پرداختند، از ابتدای مهر تعطیل شده و دستور پر کردن گود هم صادر شده است!

ظاهرا بهانه تعطیلی و تخریب این زورخانه، پاک کردن آثار و بقای مدیریت سیف مدیر پرحاشیه و معزول سابق در همه امور بانک مرکزی است و مدیریت فعلی در تصمیمی عجیب می‌خواهد هیچ اثری از مدیر قبلی در بانک مرکزی وجود نداشته باشد حتی زورخانه! از همین رو باعث شده که تصمیم گرفته شود این زورخانه هم تعطیل و سپس تخریب شود.

جای تعجب است که بزرگان نظام از زورخانه به عنوان مسجد دوم و ذکرخانه امیرالمومنین مولای جوانمردان حضرت علی(ع) یاد می کنند، اما مشخص نیست با کدام دلیل متقن و منطقی تخریب چنین مکانی در دستور کار قرار گرفته و چرا زورخانه که ماهیتی ورزشی دارد، چرا باید با یک بهانه واهی تخریب شود؟

باید از مدیران بانک مرکزی پرسید آیا زورخانه از جیب و با هزینه سیف ساخته شده بود، که حالا باید تخریب شود؟! در حالیکه این مکان با پول بانک مرکزی، و هزینه بیت المال ساخته شده، با کدام ادله‌ای منتسب به مدیر قبلی شده که حالا دستور تخریب آن صادر شده است؟
به نظر می‌رسد که مسئولین بانک مرکزی بدون کوچکترین بررسی و تاملی تصمیمی کلی را اتخاذ کرده‌اند که حالا دامن ورزش و گود زورخانه را گرفته.

اتفاقی عجیب و البته تلخ که در صورت اجرایی شدن تبعات ناگواری خواهد داشت.

ای کاش مسئولین بانک مرکزی قبل این تصمیم جوانب امر بسنجند و بدانند که تخریب این زورخانه ورای همه لطماتش به ورزش و حتی سلامت کارمندان، اتلاف بیت المال است.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

message
email
person