ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) 6 مهر افتتاح می شود
remove_red_eye 188
favorite_border 0
share

ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) ۶ مهر افتتاح می شود

ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) ۶ مهر افتتاح می شود

ایستگاه مترو میدان امام حسین (ع) ۶ مهر افتتاح می شود

علی امام مدیرعامل شرکت ساخت راه آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران به طول ۹ کیلومتر و سه ایستگاه با حضور رییس جمهور و شهردار تهران در فروردین ماه سال جاری افتتاح شد، تصریح کرد: سه ایستگاه افتتاحی در گذشته (دولت آباد، بعثت و میدان شهدا) حد فاصل دولت آباد تا میدان شهدا بود. همچنین ایستگاه میدان شهدا، یک ایستگاه تقاطعی با خط ۴ است.

وی در مورد افتتاح یک ایستگاه جدید در خط ۶، بیان کرد: با همت همکاران خوبمان در شرکت مترو، ایستگاه میدان امام حسین (ع) آماده بهره برداری است و امیدواریم که روز شنبه وارد مدار بهره برداری شود.

مدیرعامل شرکت ساخت راه آهن شهری و حومه (مترو) با بیان اینکه ایستگاه میدان امام حسین (ع)  یک ایستگاه تقاطعی با خط ۲ است، تصریح کرد: این ایستگاه امکان خوبی را برای شهروندان فراهم می‌کند تا بین خطوط ۲ و ۶ جابه‌جایی سفر داشته باشند.

امام افزود: با بهره برداری ایستگاه امام حسین(ع)، طول بخش جنوبی خط ۶ مترو تهران از ۹ کیلومتر به ۱۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی در مورد تجهیزات نصب شده در این ایستگاه، اظهار داشت: ۸ دستگاه پله برقی در این مرحله وارد مدار بهره برداری خواهد شد. همچنین از سنوات گذشته در این ایستگاه تقاطعی یک دستگاه آسانسور تعبیه شده و به بهره برداری رسیده است. ۷ دستگاه پله برقی وارداتی از گذشته تأمین شده اما یک دستگاه پله برقی در ماه‌های اخیر با حمایت و تکیه بر تولید داخلی، ساخته شده است. حمایت از تولیدات داخلی با قوت ادامه خواهد یافت تا تعداد دیگری پله برقی تأمین شود و در ایستگاه‌های جدید بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

امام با بیان اینکه هواسازهای ایستگاهی و تونل جنوبی این ایستگاه تکمیل است، عنوان کرد: سامانه سیگنالینگ، مخابرات و اطفاء حریق ایستگاه میدان امام حسین (ع) نیز نصب شده است؛ با بهره برداری که هفته آینده قرار است صورت گیرد این تجهیزات نیز به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص مناسب سازی ایستگاه میدان امام حسین(ع)، گفت: مناسب سازی بسیاری از ایستگاه‌های مترو در دهه‌های گذشته رعایت نشده است و مناسب سازی آن صرف زمان‌بندی بسیاری است. یکی از موارد مهم مناسب سازی تعبیه و نصب آسانسور در ایستگاه‌ها است که برای مثال خطوط ۳ و ۴ مترو فاقد آسانسور هستند. محدودیت منابع فعلی اجازه نمی‌دهد که به سرعت این فقدان برطرف شود. اما مناسب سازی ایستگاه‌های گذشته در دستور کار است.

مدیرعامل شرکت ساخت راه آهن شهری تهران و حومه(مترو)، بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال بخش میانی خط ۶، حد فاصل ایستگاه دانشگاه تربیت مدرس تا ایستگاه شهید ستاری به مرحله بهره برداری برسد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال دیدگاه

message
email
person